Zvuková izolace do auta – to nejlepší, co nabízí český trh

Potřebujete dostatečně vytlumit svůj automobil? A to s ohledem na to, abyste si vychutnali dokonalý zážitek z poslechu hudby, stejně jako s ohledem na to, aby vás nerušil hluk motoru, nebo proudícího vzduchu při vyšších rychlostech? Ve všech případech vám pomůže kvalitní zvuková izolace auta. Jak ale vybrat tu pravou, abyste byli spokojeni s výsledkem? Podívejte se na náš přehled materiálů, které aktuálně na českém trhu patří mezi to skutečně nejlepší.

 

Odhlučnění kapoty

Nejprve začneme kapotou, jelikož ta dnes bývá odhlučňována poměrně často. Pokud se podíváme na jeden z nejlepších materiálů, je to zcela určitě STP Anticor G. Jedná se o unikátní antivibrační materiál o tloušťce 2,4 milimetrů, který zajistí dokonalé vytlumení daného prostoru. Slouží jak k zamezení hluku jako takového, tak i k tomu, že jsou tlumeny vibrace různého rázu, stejně jako je eliminován vznik různorodých rezonancí. Unikátem tohoto materiálu je i snadné použití, jelikož má samolepící vrstvu, díky které snadno přilne na konkrétní povrch.

Druhým materiálem, který v rámci odhlučnění kapoty patří k tomu zaručeně nejlepšímu, je STP AK10. Jde o materiál o tloušťce deseti milimetrů, který můžeme označit jako termoakustický. Kromě toho, že má velmi dobrý vliv na tlumení hluku, zaujme i vlastnostmi s ohledem na teplotní odolnost. Navíc velmi dobře odolá i případným dalším vlivům, jako je vystavení vodě, nebo případně i olejům.

 

Odhlučnění podběhů

Primárním materiálem, který můžeme doporučit a který dnes zaručeně patří k tomu nejlepšímu na trhu, je rozhodně materiál označovaný jako STP iSILVER ANTIRUST. Jeho hlavním unikátem je to, že dokáže zamezit případným nežádoucím rezonancím. Stejně tak tlumí vibrace a umí také velmi dobře pohlcovat akustické vlny. Pro dosažení ideálního výsledku ho doporučíme kombinovat s materiálem VBF Noise Neoprene 6. I ten umí velmi dobře tlumit vibrace, nebo zamezovat rezonancím. Dalším jeho unikátem je ale i to, že je velmi flexibilní a elastický. Navíc zaujme svou odolností vůči vodě a tak není problém jeho aplikace i tam, kde vůz s vodou do kontaktu přichází poměrně často.

Dalším doporučovaným materiálem, který je ideální aplikovat na samotný podběh, je materiál s označením STP BOMB AERO. Jeho tloušťka činí 4,2 milimetrů, což jasně ukazuje, že pozitivních vlastností bude mít více než dost. Navíc využívá technologie Aero, což znamená velkou lehkost, s jistotou velmi dobrých vlastností. Posledním naším tipem i v této části vozu je již jednou zmíněný materiál STP Anticor G. Právě jeho prvotřídní tlumicí vlastnosti v kombinaci s jeho odolností jsou jasnou zárukou, že zaručeně nebudete zklamáni.

ZvukovaIzolace-OdhlucneniPodbehu

 

Odhlučnění dveří

Jsou materiály, které jsou díky své univerzálnosti vhodné na různé části vozu. Proto i u dveří nesmíme zapomenout na již zmíněný a doporučený STP Anticor G. Ten ale není tím jediným, co patří mezi nejlepší produkty s ohledem na odhlučnění vašeho vozu. Dále nezapomínejme ani na produkt, kterým je STP AK10. Jde o materiál, který je označovaný jako termoakustický, což pochopitelně znamená, že přináší pozitivní vlastnosti jak s ohledem na hluk, tak i teplo. Kromě tohoto materiálu je možné vyzdvihnout také druhý produkt, který nese označení STP AK15. Ten je velmi podobný prvnímu, jenom se liší svou tloušťkou. Ta je zesílená, a to až na 15 milimetrů. Pochopitelně z toho vyplývají ještě o něco lepší vlastnosti. Pokud jde o zabránění rezonancí, s tímto materiálem nešlápnete vedle.

Pokud jde o vnitřní část dveří, určitě můžeme mezi ty nejlepší produkty zařadit ten s názvem STP Anticor L. Jedná se o antivibrační materiál, který má tloušťku 1,8 milimetru. Jeho unikátem je především to, že zamezí rezonanci, tlumí vibrace a pohlcuje akustické vlny. Neméně kvalitní alternativou je produkt STP iSILVER ANTIRUST, který rozhodně zaujme svou tloušťkou, která činí celé dva milimetry. Navíc může nabídnout zvýšenou ochranu proti korozi u celé řady kovových dílů vašeho automobilu. Opomíjet nesmíme ani takzvaný tapecírunk, což je přirozená součást automobilových dveří. Zde jako ideální produkty doporučujeme třeba STP Anticor L, který je ideálním pomocníkem, který dokáže velmi dobře zamezit vibracím plastů. Stejně tak byste neměli zapomínat ani na poslední vrchní vrstvu. I zde máme jasného favorita, který svými vlastnostmi nezklame. Mezi to nejlepší na trhu patří produkt s označením STP BIPLAST10. Má tloušťku 10 milimetrů a je vyrobený z velmi kvalitního viskózního polyuretanu, díky čemuž velmi efektivně pohlcuje jakékoliv vibrace.

 

Zavazadlový prostor

Ano, i ten je třeba důkladně izolovat. Správnou volbou z hlediska obliby i vlastností jsou opět produkty od společnosti STP. My doporučujeme použít buď StP Anicor G, popřípadě také alternativu s označením StP NG04. Ani jedna možnost zaručeně nezklame. Pokud je prostoru v daném místě dostatek, je možné vsadit na to nejlepší, čímž je STP NG08 PREMIUM. Jedná se o protihlukový izolační materiál o tloušťce 8 milimetrů, díky čemuž je dosaženo prvotřídních protihlukových a také akustických vlastností.

Máme-li v oblasti zavazadlového prostoru ještě zůstávat, netřeba zmínit i naprosto unikátní StP Bomb Premium, který je používaný na oblasti podběhů. Pokud ho zkombinujete s materiálem StP Anicor G a VBF Wave 15, jsou prvotřídní vlastnosti zaručeny. Vše můžete doplnit také ochranou pátých dveří, kde se dokonale hodí antivibrační materiál nesoucí označení StP Aero, který lze doplnit StP AK15. I tyto dva výrobky pochopitelně patří mezi naprostou špičku a jistotu, že když se budete držet vašich rad, odhlučnění vašeho automobilu bude na té nejvyšší možné úrovni.

Komerční sdělení

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.