Škodovka vyhrála ve třech kategoriích prestižní ankety

V lednu vyhlásil časopis What Car? výsledky své již tradiční a zároveň významné ankety o nejlepší auto roku.

Mladoboleslavská Škodovka ukořistila hned 3 celkové vítězství z 19 kategorií, což je historický rekord automobilky. Navíc vozy posbíraly další dobrá umístění v jednotlivých podkategoriích.

Jednalo se již o 39. ročník, kde motorističtí odborníci vybírají nejlepší auta za uplynulý rok. Hodnocení se skládá z 16 parametrů s tím, že velkou váhu pro hodnocení vozů má celkový poměr „cena/výkon“. Nutno dodat, že jsou hodnoceny „pouze“ vozy na britském trhu.

 

Které vozy Škoda vyhrály?

V kategorii Malé vozy, celkově zvítězila Škoda Fabia, v podkategorii do 12 000 liber pak Dacia Sandero a v podkategorie do 15 000 liber Mini Cooper 5D.
Celkově Fabia zaujala svým provedením a výbavou v poměru se svou pořizovací cenou.

V kategorii Rodinné vozy, celkově zvítězila Škoda Octavia, v podkategorii do 16 000 liber pak Opel Astra a v podkategorie do 19 000 liber Audi A3 Sportback.

V kategorii Nejlepší kombi, celkově zvítězila Škoda Superb Combi, v podkategorii do 18 000 liber pak Škoda Fabia Combi a podkategorie do 25 000 liber BMW 520d Touring. Aktuální model Superbu Combi okouzlil nejednoho odborníka. Podle hodnocení totiž nemá v podstatě žádné znatelné slabiny a okouzlil například svými chytrými doplňky.

Dobře se umístila i Škoda Citigo, vyhrála v kategorii Minivozy do 10 000 liber. K tomu všemu posbíraly zmíněné vozy i další vítězství v jednotlivých podkategoriích limitované pořizovací cenou. Škoda Superb dokonce bojoval o celkové vítězství Nejlepší auto roku 2016, ale těsně ho předběhlo Audi A4.

Zdroj: What Car?

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.