Škoda představila koncept VisionS. Nové SUV na obzoru?

Blíží se každoroční ženevský autosalon a již nyní Škodovka zveřejnila vizualizaci nového konceptu VisionS, který představí právě v Ženevě.

Kromě této studie chystá automobilka i další novinky, ale největší pozornost dostává právě VisionS. A musíme říct, že zaslouženě.

I když se stále jedná o koncept, tak hodně lidí věří, že toto je poslední krok k sériově vyráběnému SUV, které si přejí již delší dobu. Těžko říct, kolik změn ještě proběhne, ale také věříme, že jich moc už nebude.

skoda-suv-visions

Jedná se o vůbec první vůz Škoda, který má ve třech řadách rozmístěno celkem 6 sedaček. Ostatně není divu při celkové délce 4,7 metru.

Údajné rozměry jsou následující:

  • délka: 4,70 m
  • výška: 1,68 m
  • šířka: 1,91 m
  • rozvor: 2,79 m

Co se týče motoru, tak se jedná o plug-in hybrid. To znamená, že má spalovací motor 1.4 TSI (115 kW), který kooperuje s elektromotorem (40 kW). Celé to zastřešuje šestistupňová převodovka DSG s pohonem na přední kola.

Zajímavostí je ale oddělený pohon na zadní kola. Ten totiž zajišťuje další, samostatný elektromotor (85 kW). Ve výsledku se jedná o vůz s pohonem na všechna čtyři kola, ale ne tak jak ho známe z minulosti. Také díky tomu může řidič libovolně měnit režimy jízdy, např. může jet čistě na elektřinu, kombinovaně nebo čistě na spalovací motor, zatímco se elektromotory dobíjí.

skoda-suv-visions-novy-koncept

Maximální rychlost vozu se pohybuje kolem 200 km/hod. Zrychlení z 0 na 100 km/hod zvládne za 7,4 sekundy. Uvádí se, že auto může spotřebovat pouze 1,9 litru paliva na 100 kilometrů. Nebo samozřejmě 0, při čistém elektrickém pohonu, který by měl zvládnout až 50 kilometrů na jedno nabití.

Na více detailů si raději počkejme, není totiž jisté, kolik se toho ještě může změnit, než se automobil dostane do sériové výroby.

Zdroj: Škoda Auto

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.