Škoda Kodiaq je Autem roku 2017 v ČR

Před pár dny proběhl 23. ročník ankety Auto roku 2017 v České republice. Zaslouženě zvítězila Škoda Kodiaq, která získala nejvíce bodů z pětice finalistů, které byly vybráni odbornými porotci.

Celkem o titul soutěžilo 27 vozů a většinu z nich měli možnost porotci, v rámci ankety, přímo otestovat. Z pětice finalistů byly samozřejmě otestovány všechny vozy. Do finále se probojovala Škoda Kodiaq, Volkswagen Tiguan, Volvo V90, Seat Ateca a Alfa Romeo Giulia.

Hodnotilo se pět aspektů jednotlivých vozů. Jízda, užitná hodnota, ekonomika, technologie a design. Kategorie jsou seřazeny od nejvýznamnější po nejméně významnou. Největší význam měla tedy jízda a naopak nejmenší design.

Škoda Kodiaq získala celkem 139 bodů, Volkswagen Tiguan 92,5 bodů, Volvo V90 77,5 bodů a Seat Ateca s Alfou Romeo Giulia shodně po 63 bodech.

Pro Škodu je to velký úspěch, protože svou aktuální výhrou dosáhla „zlatého“ hattricku. V roce 2015 totiž zvítězila nová Škoda Fabia, v roce 2016 Škoda Superb a letošní rok do třetice právě Škoda Kodiaq.

Zdroj: Auto roku

Foto: Škoda

 

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.