Škoda do Frankfurtu přivezla Karoq a koncept Vision E

V září proběhl již tradiční autosalon IAA konající se ve Frankfurtu nad Mohanem. Škoda Auto si pro návštěvníky a novináře připravila hned čtyři modely. Škodu Karoq, elektrický koncept Vision E a dva výbavové stupně pro Kodiaq, Scout a Sportline.

Tentokrát automobilka nepřišla s žádným překvapením, což je ale v celku logické po již odhaleném Karoqu. O konceptu Vision E jsme psali již v dubnu, když byl představen na autosalonu v Šanghaji.

Je vidět, že se opravdu jedná o koncept na kterém se stále pracuje. Oproti šanghajské verzi totiž došlo k několika vizuálním úpravám. Vyměnila se kola, které jsou nyní 21 palcová a působí v celku jiným vizuálním dojmem, což podtrhuje název automobilky přímo na středu kola, namísto klasického kulatého logo s okřídleným šípem. Došlo i k jemným úpravám křivek přední masky a přidání poměrně výrazných průduchů. Podle aktuálních plánů bychom se měli prvního elektromobilu Škoda dočkat již za tři roky a měl by vycházet právě z konceptu Vision E.

Model Karoq jsme zaznamenali již v květnu na akci ve švédském Stockholmu, takže již není takovým překvapením. I tak ale můžeme představení ve Frankfurtu považovat za oficiální premiéru. Škoda tak představila další přírůstek do rodiny SUV, který má nahradit model Yeti. Zajímavostí jsou určitě kompletně digitální budíky, které si tak můžete nastavit dle vkusu v několika variantách a zároveň promítnout například navigaci. Cena zatím nebyla prozrazena.

Na stánku Škody jste si mohli prohlédnout i modely Škoda Kodiaq ve verzi Scout a Sportline. Obě verze byly již představeny v Ženevě, ale až nyní jsme se dozvěděli konkrétní ceny. Scout startuje na 863 900 Kč a Sportline 871 900 Kč.

Foto: Škoda Auto

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.