Škoda chystá vlastní elektromobil

Elektrifikace automobilů není jen krátkodobým trendem, ale pravděpodobně budoucností příštích dekád. Pomalu k němu směřuje i koncern Volkswagen, který oznámil, že plánuje do roku 2025 prodávat milion elektrifikovaných aut ročně.

Pochopitelně se to týká i Škody, která nyní pracuje na plug-in hybridu, ale i na čistém elektromobilu. Jako první Škoda představí právě plug-in hybrid. Mělo by k tomu dojít již v roce 2019 a jako první tento druh pohonu dostane Superb. Předpokládá se, že budou následovat další modely, ale těžko říct, zda se takto postupně přestaví všechny modely Škoda.

Čistý elektromobil by se měl představit nejdříve v roce 2020, ale není jasné, zda vznikne úplně nový model nebo bude přestavěn některý ze stávajících.

Výhodou je, že koncern Volkswagen aktuálně vyvíjí novou platformu MEB, která je určena pro auta s elektrickým pohonem, takže ji následně můžou využívat napříč koncernem.

Jednoduše řečeno se jedná o rozmístění baterií, které budou zasazeny v podlaze vozu, čímž vnikne dostatečný prostor pro posádku. Platforma samozřejmě řeší spoustu dalších věcí, aby jizdní vlastnosti byly co nejlepší. Slíbeno je i rychlé dobíjení a dlouhý dojezd.

skoda-elektromobil

Zdroj: Škoda Auto

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.