Reflexní vesty zachraňují životy. Opravdu

Pokud si myslíte, že se to jen říká, tak vás snad přesvědčí mnohé studie, které přínos reflexní vesty a dalších prvků jasně potvrdily.

Člověk, který má na sobě dobře viditelný reflexní prvek je vidět na několikanásobně větší vzdálenost oproti člověku, který takový prvek nemá a navíc má oblečení tmavší barvy. Přičtěme k tomu ještě špatnou viditelnost, která nás provází především v zimě, a lehce se dostaneme do velmi nebezpečné situace.

Reflexní vesty pro řidiče

V každém autě má být v rámci povinné výbavy reflexní vesta, ale málo z nás ji v případě nehody nebo poruchy využívá. Myslete na to, že oblečení vesty je jedna z prvních věcí, které byste měli udělat, když nastane podobná krizová situace. Ideálně vystoupit z vozidla již v ní, ale to pochopitelně není možné, pokud ji máte schovanou v kufru spolu s další výbavou. Proto ji doporučujeme mít stále po ruce, například ve dveřích vozu nebo v úložném prostoru u spolujezdce.

Dle zákona je vesta určena pro řidiče, ale v případě, že nejste ve vozidle sami, tak byste měli zajistit vestu i pro ostatní spolujezdce. Nově totiž platí, že každý občan pohybující se mimo obec na neosvětlené silnici musí mít rovněž nějaký reflexní prvek. Za nedodržení hrozí pokuta až 2 000 Kč a především riskujete to nejcennější.

Reflexní vesty pro děti

Pořídit dětem reflexní vestu od Altima.cz je ještě důležitější, protože menší děti pořádně neznají silniční provoz, jsou hůře vidět a nedávají takový pozor. Vesty pro děti jsou často opatřeny i zajímavým obrázkem, takže máte větší šanci, že je budou samy chtít nosit. Vybírat můžete jak z vest klasického tvaru, tak i z vest ve tvaru písmene V, které jsou rovněž dostatečně viditelné a samozřejmě splňují všechny bezpečnostní normy.

Kromě vest se určitě hodí i další reflexní prvky. Například reflexní pásky, samolepky, přívěsky, tkaničky nebo dokonce celé batohy či tašky.

 

Komerční sdělení

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.