Pokročilé technologie nechybí ani ve vozech Škoda

Ačkoliv byly vždy považovány za poměrně kvalitní, někteří novináři si dobírali poněkud slabší výbavu. Současný stav automobilů značky Škoda je však úplně jiný. Příznivci pokročilých technologií si nyní přijdou na své – ovládání vozidel je nyní mnohem jednodušší díky inteligentním asistentům.

Rozpoznávání dopravního značení

Také máte problém zaregistrovat všechno dopravní značení? Pak byste si při výběru výbavy měli zatrhnout také „asistent pro rozpoznání dopravních značek“. S tím již žádné rychlostní omezení nebo zákaz předjíždění nepřehlédnete. Základním prvkem systému je multifunkční kamera se schopností rozpoznávání značek. Monitoruje prostor před vozem a značení porovnává se vzory uloženými v databázi.

Systém zvládá rozpoznávání značení umístěného vpravo, vlevo i nad úrovní silnice. Registruje také proměnlivé dopravní značky (tzn. informační světelné tabule). Díky integraci s navigačním systémem Columbus jsou výsledky poměrně přesné.

Rozpoznávání značek je velmi praktické a může vám ušetřit spoustu nepříjemností. Neměli byste se však na něj stoprocentně spoléhat. Odborníci z AZznačky (firma se specializuje na pronájem dopravního značení) upozorňují na to, že značení může být znečištěné či poškozené. S tím by mohl mít systém problémy.

Udržení vozidla v jízdním pruhu

Další z „vychytávek“ je Lane Assistant – systém pro udržování automobilu v jízdním pruhu. Zabraňuje nechtěnému přejetí do jiného pruhu či do protisměru.

Systém funguje tak, že aktivně brání řidiči v přejetí pruhu. Ten musí dát znamení o změně směru, jinak ho asistent „přetlačí“ a neumožní mu pruh změnit. Samozřejmě nemá problém ani se zatáčkami – funkce „adaptivní vedení v pruhu“ byla navržena tak, aby asistent hlídal přímou jízdu.

Zdroj fotografií: skoda-auto.com

Komerční sdělení

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.