Ověřené autonabíječky na jednom místě

Na autobaterie obvykle řidiči moc nemyslí a dávají spíše přednost péči o jiné části vozu. Často se jim to ale vymstí při největším zátěžovém testu roku, tedy v zimě. Nic však není ztraceno, pokud máte doma připravenou první pomoc, kterou je kvalitní autonabíječka.

V nejchladnějších měsících roku dostávají baterie zabrat nejen díky mrazivému počasí, ale i k vůli většímu energetickému odběru. Najednou si totiž každý vzpomene, že si může zatopit, vyhřát sedačky, rozmrazit okna, přisvítit mlhovkami a k tomu všemu si pustit příjemnou muziku.

V kombinaci se studenými starty, nepravidelným používáním a krátkými jízdy, při kterých se akumulátor nemůže stihnout nabít, to málo která baterie vydrží bez dobití.

Zásady při nabíjení autobaterie

  • Pokud venku mrzne, přišli jste do auta, nenastartovali, vzali baterii domů a chcete jí dát nabít, tak nejdříve nechte baterii aklimatizovat v pokojové teplotě.
  • Důležitou zásadou, které vás ochrání před možným zkratem, je připojit nejdříve kladnou svorku na kladný pól (typicky červená barva a symbol +) a až následně zápornou svorku na záporný pól baterie (černá barva a symbol -).
  • Zapojte nabíječku do elektrické sítě až po připojení k baterii. Při ukončení nabíjení nejdříve odpojte nabíječku ze sítě a následně odpojte elektrody z autobaterie.
  • Pokud máte kyselinový akumulátor s odnímatelnými špunty, je třeba je před začátkem nabíjení uvolnit. Při dobíjení totiž vznikají plyny, které je třeba ventilovat. Zároveň je vhodné dobíjet například v garáži nebo na větraném místě a vyhnout se v daném místě manipulaci s ohněm.

Jaká je nejlepší autonabíječka?

Pokud nejste z oboru, tak se budete těžko orientovat mezi všemi výrobci, typy a parametry. Proto je dobré se spolehnout na nezávislé testy, které vám předvyberou ty ověřené a pak už nemůžete vyloženě šlápnout vedle. Aktuální srovnání nejlepších autonabíječek najdete zde. Nečekejte s nákupem do chvíle, kdy při letošní zimě poprvé nenastartujete. Každý řidič by měl mít svou nabíječku a dobíjet průběžně, když pocítí problém se startováním.

autonabijecky-srovnani

Komerční sdělení