Operativní leasing aneb auto bez starostí

V posledních letech je operativní leasing na vzestupu a pravidelně ho využívá stále větší množství firem, živnostníků, ale i běžných občanů. Je vhodný i pro vás?

Co je vlastně operativní leasing?

Zjednodušeně řečeno se jedná o dlouhodobý pronájem vozidla s pravidelnou měsíční splátkou, ve které jsou zahrnuty veškeré související náklady s údržbou a provozem vozidla. Z praxe můžeme říct, že se jedná o možnost jezdit novým vozem bez všech starostí okolo, které běžně majitel má.

O ty se postará leasingová společnost, která hradí servisní náklady v případě závady a zároveň se postará i o údržbu vozu, typicky pneuservis, STK apod. V ceně bývají i veškeré zákonné a havarijní pojištění, silniční daně, dálniční poplatky a asistenční služby.

Jaké jsou největší výhody?

Mezi největší benefity patří možnost během krátké chvíle jezdit vybraným vozem bez nutnosti počátečního kapitálu. Tedy s nulovou akontací a od měsíčních splátek začínajících kolem 5 000 Kč.

Pokud chcete mít stále k dispozici nový a moderní vůz, tak je operativní leasing ideální volbou, protože si můžete dlouhodobě obnovovat smlouvu a pokaždé dostanete nový vůz podle vašeho aktuálního přání a potřeby.

Nesporným benefitem je i zmiňované přenesení všech případných starostí s autem na leasingovou společnost a zároveň úspora nákladů za pojištění, servis a další poplatky. Navíc v případě podnikatelů je celá měsíční splátka daňově uznatelný náklad, který lze odečíst.

Kde si operativní leasing domluvit?

Volba je na vás. Vždy vybírejte tak, aby nabízené podmínky co nejvíce seděly vašim potřebám. Za nás můžeme zmínit například operativní leasing od Hertzlease.cz, který se nejčastěji uzavírá na 48 měsíců s ročním nájezdem 20 000 km a samozřejmě s nulovou akontací.

V ceně mají všechny výše zmíněné výhody pro tento typ leasingu a k tomu i několik dalších. Za zmínku stojí půjčení náhradního vozidla zdarma, pokud se váš vůz stane nepojízdným. Podnikatelům se například vyplatí slevy při odběru více vozidel nebo pravidelný reporting vypovídající o stavu všech vozidel a jejich nákladů.

 

Komerční sdělení

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.