Nejprodávanější ojeté vozy v roce 2017? Škodovky drtí konkurenci

Jak to vypadá na českém trhu s ojetými vozy? V prvních třech kvartálech tohoto roku měli zájemci na výběr z osmi set dvaceti tisíc ojetin. Nejvíce jich nabízely pražské autobazary, nejméně prodejci v karlovarském kraji. Průměrná prodejní cena činila téměř dvě stě tisíc korun a nejprodávanějším vozem za měsíc záři se stala Škoda Octavia. Sekundovala ji Škoda Fabia, která se chlubí titulem nejprodávanější ojetiny za měsíc srpen. Na třetí příčce se umístil Volkswagen Passat.

A teď konkrétní čísla:

  • průměrná cena nabízených ojetin činila 198 850 Kč
  • pražské autobazary měly v nabídce 221 274 vozů
  • karlovarské autobazary nabídly pouze 17 788 vozů
  • ke konci záři dosáhl průměrný věk ojetin 9,6 roku
  • ojeté vozy Škoda Octavia se v průměru prodávaly za 202 758 Kč
  • starší Fabie byly k mání v průměru za 108 520 Kč

Zájemci o Škodu Octavii si svůj vysněný vůz mohli nejlevněji pořídit v srpnu, kdy jich bylo v nabídce pouze 4 587. Nejvýše se cena vyhoupla v průběhu května, kdy prodejci disponovali 10 401 vozy. Průměrná cena modelu v prvních devíti měsících fluktuovala v rozmezí 6 838 Kč. Značný zájem o vozy značky Škoda potvrzuje i známý autobazar Praha Auto – Výhybka. Podle prodejce zákazníci momentálně nejčastěji hledají Octavii druhé generace.

Pro srovnání – za celý rok 2016 bylo v auto bazarech a soukromých inzercích nabízeno 1,09 milionu vozů. Je tedy zřejmé, že při stejném tempu zadávání inzerátů bude letošní množství nabízených ojetin srovnatelné nebo ještě vyšší než vloni.

Mezi deseti nejprodávanějšími ojetými vozy tedy nyní najdete následující modely (v pořadí od nejprodávanějšího): Škoda Octavia, Škoda Fabia, Volkswagen Passat, Volkswagen Golf, Škoda Superb, Ford Focus, BMW 3, Ford Mondeo, Volkswagen Touran a Audi A4.

Co z toho plyne pro vás? Bez ohledu na to, zda navštívíte auto bazar, nebo se poohlédnete po ojetině na inzerát, budete mít z čeho vybírat.

 

Foto: auto-vyhybka.cz

Komerční sdělení

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.