Koncept SUV Škoda VisionS představen

Nový koncept si na ženevském autosalonu odbyl oficiální světovou premiéru a zveřejnil i fotky z interiéru. Poprvé jsme o konceptu psali v únoru, když Škodovka publikovala první vizualizaci VisionS.

Jedná se o SUV plug-in hybrid postavený na koncernové platformě MQB, s pohonem všech kol. Koncept VisionS je nejvíce označováno také jako Škoda Kodiaq. Rozměry aktuální studie se zatím nezměnily.

Rozměry Škoda VisionS:

  • délka: 4,70 m
  • výška: 1,68 m
  • šířka: 1,91 m
  • rozvor: 2,79 m

Zajímavý je například interiér se třemi řady sedadel, což tvoří první šestimístný vůz Škoda. Navíc se mluví o tom, že sériová verze bude až sedmimístná.

skoda-suv-visions-interier-2

Ještě zajímavější je to, že každý cestující by měl mít k dispozici svůj vlastní displej, ať se jedná o spolujezdce vpředu nebo cestující na zadních sedačkách, kteří budou mít obrazovky zamontované do sedadel před nimi. Obrazovky jsou spojeny s hlavním panelem řidiče a zároveň nebude problém si připojit i své externí zařízení.

skoda-suv-visions-interier

Maximální rychlost VisionS se nyní pohybuje kolem 200 km/hod. S tím, že zrychlení z 0 na 100 km/hod zvládne za pěkných 7,4 sekund. Teoretická spotřeba může klesnout až na pouhých 1,9 litrů paliva na 100 kilometrů.

skoda-suv-visions

Zdroj: Škoda Auto

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.