Když přehlédnete značku, nevadí. Připomene vám ji všímavý asistent

azznacky.cz

Následující situace se čas od času přihodí i zkušenému řidiči: chvíli nevěnujete pozornost dopravnímu značení a uvědomíte si, že vlastně nemáte ani ponětí, jestli náhodou nepřekračujete maximální povolenou rychlost v daném úseku.

Pokud vedle sebe nemáte všímavého spolujezdce, kterému plně důvěřujete, riskujete pokutu a trestné body. Kéž by vám někdo poradil… Co třeba sofistikovaný asistent, jež se v posledních letech zařadil mezi standardní vybavení většiny vozidel vyšší třídy? Majitelé obyčejnějších aut nemusí zoufat. Mohou ho získat za příplatek.

Asistent pro rozpoznávání dopravního značení patří mezi příslušenství, které ocení i zarytý odpůrce elektronických „zbytečností“. Systém informující o důležitých příkazových značkách v reálném čase je nejlepším přítelem všech méně pozorných řidičů. A protože detekuje také přechodné dopravní značení, může být k nezaplacení ve chvíli, kdy projíždíte místem, které sice důvěrně znáte, ale probíhají na něm opravy nebo jiné práce, v jejichž důsledku došlo k dočasné změně provozu.

Na jakém principu funguje?

Zařízení pro rozpoznávání značek dnes nabízí většina automobilek. Jednotlivé systémy fungují na stejném nebo velmi podobném principu. Co se týče vozů z produkce koncernu Volkswagen, tedy včetně Škodovek, využívají záznam chytré kamery umístěné ve vnitřním zpětném zrcátku.

Zaznamenaný snímek systém okamžitě porovná s dopravními značkami v databázi a navigačními daty. O výsledku řidiče informuje na head-up displeji zobrazením příslušného piktogramu. Kamera nemá problém se značením pro omezení rychlosti, bezpečně pozná zákaz předjíždění, ukončení platnosti příkazových a zákazových značek či koncem obce. Umí rozlišit nejen tvar, ale také barvy na dopravní značení.

Řidiči, kteří si za asistenta neváhají připlatit, investice nelitují. Zařízení je chrání před pokutami a zároveň zvyšuje úroveň bezpečnosti při jízdě.

Komerční sdělení