Jaké jsou výhody ježdění na LPG?

Zkratku LPG známe všichni, ale víte, odkud pochází a co znamená? Jedná se o anglická slova Liquified Petroleum Gas, což lze přeložit jako propan-butan zkapalněný tlakem. Hlavní výhodou přestavby diesel na lpg je úspora nákladů za jiné pohonné hmoty. Ceny LPG jsou běžně až poloviční oproti naftě nebo benzinu.

Případně další variantou je zemní plyn (CNG). Oproti LPG není tak častý, takže ho logicky ani na čerpacích stanicích často nenajdeme. Kromě toho má i kratší dojezdovou vzdálenost a musí mít objemnější nádrž. To všechno podtrhává i fakt, že přestavení na CNG stojí více peněz než montáž lpg.

Jaký je postup montáže?

V první řadě si musíte vybrat konkrétní firmu. Ideálně takovou, která nejdříve provede diagnostiku řídící jednotky motoru a vyhodnotí všechny aspekty, které se můžou promítnout do následné přestavby LPG. Po zmíněné diagnostice následuje montáž jednotlivých součástí a dílů. Jaké jsou ty hlavní?

  • Plynová nádrž – existují různé objemy, záleží na značce a typu auta a také na individuální dohodě
  • Plnící koncovka plynu
  • Přepínač mezi benzínem a plynem
  • Ukazatel výšky hladiny v nádrži
  • Další nezbytné komponenty pro provoz
Čím jezdit v době přestavby?

Kvalitní firmy, které poskytují službu přestavba na LPG, myslí i na tyto potřeby zákazníka. Ten v době přestavby nemá čím jezdit, a proto mu automaticky nabídnou možnost zapůjčení náhradního auta.

Díky tomu můžete jezdit pohodlně i bez vašeho auta a nejste závislí na drahém taxíku nebo městské hromadné dopravě. I tak ale přestavby na LPG probíhají celkem rychle, ti nejlepší mechanici to dokonce zvládnou i během pár hodin, ale samozřejmě záleží na jejich aktuální vytíženosti a dalších faktorech

Nebojte se pohonu na LPG

LPG přestavby se bát rozhodně nemusíte. Možná se budete divit, ale alternativní pohon na LPG je dokonce bezpečnější, než vozidla poháněné benzinem nebo naftou.

Kdyby došlo k nehodě, tak okamžitě dojde k uzavření přívodu plynu. Je ale důležité, abyste svěřili svoje auto do rukou odborné firmy. Taková firma vám do vozidla namontuje kromě originálního zařízení i schválení, takže obavy rozhodně nejsou na místě.

Komerční sdělení

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.