Jaké jsou nejlepší zimní pneumatiky?

Letošní zima je již v plném proudu, a proto je nejvyšší čas mít již přezuto na kvalitní zimní pneumatiky.

Ostatně myslí na to i zákon, který ukládá povinnost mít obuté zimní pneu v období od 1. listopadu do 31. března, pokud se zároveň na pozemní komunikaci vyskytuje námraza, led nebo vrstva sněhu.

V případě porušení této povinnosti mohou policisté při kontrole udělit blokovou pokutu až 2000 Kč. Navíc když usoudí, že pokračováním v jízdě na nevyhovujících pneumatikách může dojít k ohrožení bezpečnosti provozu, mohou řidiči zakázat pokračovat v jízdě.

Jaké zimní pneumatiky vybrat?

Continental WinterContact™ TS 860
Jedná se o nástupce velmi povedené série Winter Contact TS. Tyto zimní pneumatiky se řadí mezi absolutní špičku ve svém segmentu, což dokazují i nezávislé testy jako ADAC a Autobild, kdy se pneumatiky osmkrát umístily na prvním místě a pouze jednou na druhém, což z nich dělá absolutního vítěze a dle všech ohlasů tu nejlepší volbu pro rok 2017/2018.

Díky technologii Cool Chili™, inovativní směsi, novému systému lamel a odvodových kanálků vynikají pneumatiky především při jízdě na mokré vozovce. Spolehnout se na ně můžete ale i na sněhu, a to díky technologii Snow Curve+, která vylepšuje rozložení drážek, což dodává ideální záběr i přilnavost.

Barum Polaris 3
Tyto pneumatiky sice nesklízejí první příčky v testech, ale v našich podmínkách nám rovněž dokážou zajistit bezpečnou jízdu v zimních měsících. Pneumatiky Barum Polaris 3 jsou vhodné především pro městské a kompaktní vozy. Oblíbené jsou také díky svému poměru cena/výkon. Rovněž mají nízké opotřebení i valivý odpor, což přispívá k delší životnosti a nižší spotřebě.

Které jsou pro vás vhodné?

Pokud máte přes zimu velký nájezd, často se pohybujete mimo město a chcete maximální bezpečnost, tak rozhodně zvolte Continental WinterContact™ TS 860.

V případě, že se pohybujete především ve městě a na udržovaných silnicích, nemáte velký nájezd a nechcete tolik investovat, tak by pro vás měly být plně dostačující Barum Polaris 3.

Komerční sdělení

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.