Chystá se Škoda dobýt americký trh?

Před pár dny automobilka Škoda podala žádost o registraci některých názvů modelů na americký patentový úřad. To může být další indicií, že časem může vstoupit na severoamerický trh.

Konkrétně se jednalo o Superb, Octavii a Yeti. Vlastní název Škoda je již registrován delší dobu. Dojde i na nové SUV Škoda Kodiaq?

O vstupu do USA se spekuluje již delší dobu, některé modely by určitě šanci na úspěch měly. Proto se může jednat o další krok ke vstupu, ale zároveň může jít pouze o snahu si jména modelů a celé značky jen ochránit celosvětově. Otázkou pak je, proč tak neučinili již dříve a proč právě teď.

Nutno dodat, že v USA se již vozy Škoda prodávaly, ale bylo to už před zhruba šedesáti lety, kdy modely Octavia a Felicia žádný zásadní úspěch nesklidily. Z toho se ale samozřejmě nedá v dnešní době nic vyvozovat.

Je jistá, že automobilka průběžně sleduje a vyhodnocuje možné příležitosti celosvětově a pokud v některý okamžik pro ně bude vstup do Států zajímavý, tak k němu může dojít.

Dalším impulzem pro ně může být například kauza Dieselgate. Aut Škoda se to sice také týká, ale nejvíce to pochopitelně schytaly vozy Volkswagen, respektive celá značka Volkswagen, pod kterou koncern vystupuje.

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.