Bazar dodávek a užitkových vozů pro podnikání

Užitkové vozy a dodávky jsou nedílnou součástí životů většiny podnikatelů, ať už se jedná o malého živnostníka,  středně velkou firmu či nadnárodní korporaci. Pokud se chystáte pro své podnikání také jednu pořídit, měli byste si nejdříve zodpovědět několik otázek.

 

Jaký druh užitkového vozu je pro mě nejvhodnější?

Dokud si neodpovíte na tuto otázku, tak nemá cenu pokračovat dále. Jedná se bezesporu o nejdůležitější aspekt při výběru. Proto se důkladně zamyslete, k jakému hlavnímu účelu má dodávka či užitkový vůz sloužit.

Máte v plánu převážet spíše osoby, zboží, případně suroviny? V jakém množství a velikosti? Co křehkost nebo kazivost nákladu? Pokud si nebudete v některých otázkách jistí, zkuste se zeptat někoho v oboru, případně se jednoduše podívejte, jak to řeší konkurence.

 

Kterou značku a model vozu si pořídit?

V případě, ze jste si jistí typem vozu a vším, co má splňovat, můžete se pomalu rozhlížet po konkrétních modelech. V tomto případě vám žádný vůz Škoda doporučit nemůžeme, ale mezi ověřené klasiky jiných automobilek patří Iveco Daily, Ford Transit či Volkswagen Transporter. Prodej dodávek těchto značek pro vás jistě není žádnou novinkou, což má své opodstatnění. Jsou ověřeny léty praxe napříč všemi obory.

 

Koupit vozidlo z bazaru nebo zcela nové?

Pochopitelně nové auto je samo o sobě lepší. Ale ve chvíli, když se podíváme na rozdíl cen nového a ojetého, je třeba začít počítat, zda se vám investice do nového vůbec vyplatí. Nové auto žádnou důležitou funkčnost navíc mít nebude. Mělo by vám vydržet déle, ale co když ho za pár let už nebudete potřebovat? Užitkový vůz už nebude nový, takže počítejte, že jeho cena mezitím klesla minimálně o 30 %.

V případě, že jste se rozhodli pro ojetý vůz, stačí navštívit bazar užitkových vozidel, kde najdete nespočet dodávek a užitkových vozů všech druhů, takže si určitě vyberete to nejvhodnější pro vaše podnikání. Například v Acdodavky.cz tyto vozy i půjčují, můžete si tak nejdříve automobil pořádně otestovat v praxi a až pak se rozhodnout, který zvolit.

Komerční sdělení

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.