Škoda Superb se začal vyrábět – motorizace, ceny, výbava

Ve čtvrtek 12. 3. 2015 odstartovala výroba nového Škoda Superb ve zmodernizovaném závodě v Kvasinách. Ten prošel velkou modernizací, která přišla Škodovku na částku v jednotkách miliard korun.

Zájemci nemají nač čekat, nový Superb je možné si objednat již od 10. března. K prvním majitelům se dostane již na začátku června 2015. Opět se očekává velký zájem zákazníků, kteří volí automobil střední třídy. Od začátku výroby první generace Superbu v roce 2001 se prodalo celkem více jak 700 000 modelů tohoto uznávaného automobilu.

sksu003_54e3595658fdc

Přehled výbav

K dispozici je již také ceník a tudíž i jednotlivé parametry vozu. K dostání jsou tři základní druhy výbavy. Již tradičně začínáme od verze Active, dále Ambition a uzavírá to verze Style. Pro opravdové fajnšmekry je dostupná i verze Laurin & Klement, které je pouze u některých motorů. Prehled jednotlivých motorizací Superbu najdete pod shnutím výbav.

 

Výbava Active

Výbava obsahuje například automatickou klimatizaci, 16“ litá kola, elektro parkovací brzdu, 7 airbagů, sadu k opravě pneumatik, tónovaná skla, sklopná zadní opěradla nebo palubní počítač.

Základní cena: 599 900 Kč

 

Výbava Ambition

Oproti výbavě Active nabízí 17“ litá kola a navíc např. zadní parkovací čidla, přisvětlení do zatáček, světlomety s vystupujícími ostřikovači, elektro nastavitelné sedadlo u řidiče nebo osvětlení prostoru při nastupování.

Základní cena: 665 900 Kč

 

Výbava Style

Oproti předchozím výbavám dostane navíc i elektricky nastavitelná přední sedadla, odemykání bez nutnosti vyndat klíč + startování pomocí systému Kessy, přední čidla pro parkování, vnější diodové osvětlení, elektro ovládání zadního kufru nebo výkonný audiosystém.

Základní cena: 665 900 Kč

 

Výbava Laurin & Klement

Jedná se o luxusní výbavu, která navíc obsahuje např. i adaptivní podvozek a tempomat, zadní parkovací kameru, bezdotykové otvírání zadního kufru nebo navigaci.

Základní cena: 830 900 Kč

 

Motorizace

Benzinové motory:

  • 1.4 TSI ACT (110 kW) – Active, Ambition, Style
  • 1.8 TSI (132 kW) – Ambition, Style, Laurin & Klement
  • 2.0 TSI (162 kW, 206 kW) – Ambition, Style, Laurin & Klement

Dieslové motory:

  • 1.6 TDI (88 kW) – Active, Ambition, Style
  • 2.0 TDI (110 kW, 140 kW) – Active (pouze 110kW), Ambition, Style, Laurin & Klement

 

 Zdroj: Škoda Auto

Nejlevnější povinné ručení

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.