Policie získala dalších 35 civilních Octavií

V minulém roce jsme psali, že policie získá celkem 85 nových civilních Octavií. V první fázi obdržela prvních 50 a nyní zbylých 35.

Jedná se o 4×4 Octavie třetí generace s motorem 1.8 TSI a výkonem 132 kW. Jsou určeny pro silnice nižších tříd napříč celou republikou. Hlavním účelem je skrytý dohled a následné pokutování za přestupek během jízdy. Vozy jsou v různých barvách, zejména modrá, černá, bílá, stříbrná, perleťová. Všechno vybavení je zabudované a při jízdě těžko rozpoznatelné od běžného vozu.

Na měření rychlosti budou mít všechny Octavie moderní radar, který dokáže změřit rychlost v obou směrech, při jízdě i stání vozidla. Nová kamera zase dokáže automaticky snímat SPZ a porovnávat ji s Centrálním registrem vozidel, takže se policisté okamžitě dozví, zda není vozidlo z nějakého důvodu hledané.

Zajímavé je financování vozidel, které dohromady stály 66 milionů. Náklady na pořízení nových vozů šly z fondu zábrany škod, který je povinně financován skrze pojišťovny, které odvádí 3% z povinného ručení.

Nyní jsou v plánu policejní motorky, které budou určeny pro viditelný dohled, takže budou běžně rozpoznatelné.

nova-skoda-octavia-iii-2012

Zdroj: Škoda Auto

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.