Jak ušetřit na pojištění auta?

Zatímco povinné ručení je dané zákonem, a tedy (i z titulu jeho názvu) povinné, pojištění havarijní je dobrovolné. S jeho uzavřením však neotálejte. V podstatě bez něj vůbec nevyjíždějte! Ve hře jsou v případě havárie doslova a do písmene miliony, které v případě, že nebudete pojištěni, půjdou na váš účet.

Za svůj život jsem vystřídala několik automobilů. Na svém kontě mám i jednu vážnou dopravní nehodu. Nedala jsem přednost tramvaji, a ta se o mě trošku „opřela“. No, trošku, ona se „opřela“ hodně. Za to, že jsem naživu, v podstatě vděčím vývojářům karoserií Škody Octavia. Robustní kastle Oktávky mi jinými slovy, jak pronesla lékařka na příjmu v motolské nemocnici, zachránila život.

Není nad osobní zkušenost

V ten okamžik začal kolotoč problémů, nejenom zdravotních. Oktávka, byť mi zachránila život, byla na odpis. Vyřešit bylo zapotřebí odtah z místa nehody a následnou likvidaci autovraku. Škodu však neutrpěla jen má zachránkyně Oktávka, ale i tramvaj. A nebyla zrovna nízká.

Povinné ručení ano a havarijní ne? Velká chyba!

Povinné ručení jsem naštěstí měla uhrazené a s ním i vyřešený dluh vůči dopravnímu podniku. Havarijní pojištění jsem v té době ale uzavřené neměla! V ten okamžik jsem se začala proklínat. „Bez auta se neobejdu a škodu mi nikdo neuhradí!“ Na koupi vozu nového jsem se musela zadlužit. A úrok, protože jsem peníze potřebovala narychlo, nebyl zrovna nízký.

Bez havarijního pojištění už nevyjedu

Co po koupi nového vozu následovalo? Prvním krokem bylo uzavření havarijního pojištění, které si od té doby uzavírám pravidelně, respektive svou vyhovující pojistku si rok od roku prodlužuji. Přesný postup, jak havarijní pojištění uzavřít, jsem našla na stránkách kalkulackapojisteni.com. Zde jsem se také dozvěděla, že v kombinaci s havarijním pojištěním je možné o něco snížit kupní cenu nového vozu. Někteří dealeři spoléhají na to, že to, oč přijdou při prodeji, se jim vrátí v budoucnu ve formě provize z pojištění. I takto uzavřenou pojistku je přitom možné měnit.

Proč platit více?

Na serveru kalkulackapojisteni.com jsem však také našla praktický srovnávač jednotlivých pojištění (cestovního, majetku i životního), které mi po zadání hlavních parametrů okamžitě nabídly konkrétní nabídky. A já si samozřejmě vybrala tu nejvýhodnější. Aneb, proč platit více, když za stejnou službu mohu zaplatit méně? A vám doporučuji totéž!

Všechno zlé je prý pro něco dobré. I z mé autohavárie tedy mělo vzejít něco dobrého. A také vzešlo. Více si vážím života. A také vím, že se nevyplácí vyjíždět bez havarijní pojistky.

Komerční sdělení

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.