Dopravní policie získá 85 civilních Octavií

Není žádným překvapením, že automobilka Škoda Auto je hlavním dodavatelem vozů pro Policii České republiky. Nedávno bylo oznámeno další rozšíření flotily služebních vozů. Tentokrát se ale jedná o neoznačené vozy Škoda Octavia třetí generace.

Znamená to jediné, zvýší se počet policejních vozů v provozu a tím i dopravní kontroly. Podle ČT celá zakázka nepřesáhne částku 100 milionů korun. V ceně je 85 nových Octavií v civilním provedení, včetně technického vybavení na měření rychlosti. Právě vnitřní předělání z civilního vozu na policejní bude stát zhruba polivinu konečné částky.

Oproti nadupaným dálničním vozům Volkswagen Passat R36 a Škoda Superb 3.6 je výhodou, že neoznačené Octavie jednodušeji splynou s ostatními, nepolicejními, vozy, takže bude pro piráty těžší rozpoznat policejní hlídku. Další výhodou je samozřejmě cena, která je oproti Superbu nebo Passatu několikanásobně nižší.

Nutno dodat, že část vozů z této zakázky nahradí již dosluhující vozy, které mají najeto od 200 až po 400 tisíc kilometrů. Aktuálně jezdí po celé ČR několik desítek neoznačených vozů. Nové Octavie by měly být rovněž rozmístěny po celé republice. Kromě Octavií používá aktuálně Policie ČR také modely Fabia, Superb a Yeti.
nova-skoda-octavia-iii-2012

Úvodní fotka: Manolo Gómez – flicker.com
Foto: Škoda Auto

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.