10 novinek u Octavie s novým faceliftem

Nová ŠKODA Octavia prošla výraznou inovací, dostala nový design, řadu technologií zajišťujících bezpečí i pohodlí a je také variabilnější a výkonnější než kdy dřív. Podívejte se na 10 největších novinek, které tento model přináší.

 

1. Ještě větší praktičnost

V tomto ohledu patří ŠKODA Octavia mezi světovou špičku. Automobilka postupně přidává stále více “Simply Clever” řešení pro pohodlí cestujících. Velkou novinkou je například vyhřívaný volant, sklopné stolky na předních sedačkách a dokonce vyjímatelná svítilna v zavazadlovém prostoru.

2. Nový design světel

Přední světla jsou nejdiskutovanějším prvkem faceliftové verze. Jejich vzhled se dá nejlépe přirovnat k mercedesu třídy E, přičemž přední světla vypadají spíše jako součást přední masky chladiče.

3. Motor v RS verzi

Nová Octavia RS dosahuje výkonu 180 kW (245 k), což značí název RS245. Stále však v nabídce zůstává naftové 2.0 TDI s možností pohonu 4×4.

Tip: Podívejte se na nabídku ŠKODA Octavie s novým designem v klasické i RS verzi u autorizovaného prodejce Tukas.

4. Podvozek

Nová ŠKODA Octavia má kompletně přepracovaný podvozek. Pro dosažení ještě většího pohodlí vzrostl rozchod kol o 30 milimetrů a celý podvozek je o 15 milimetrů nižší. Díky změnám výrazně vzrostla stabilita vozu v zatáčkách.

5. Infotainment

Systém zábavně informačního systému se dočkal kompletní změny. Vrcholem techniky ve voze je systém Columbus s úhlopříčkou 9,2 palce a Wi-Fi hotspotem. Možné je i bezdrátové dobíjení mobilních zařízení s pomocí nabíječky Phonebox.

6. Ještě nižší spotřeba

ŠKODA se v nových vozech dlouhodobě snaží snižovat spotřebu a není tomu jinak ani u nové Octavie. Například motorizace 1,8 TSI s pohonem 4×4 jezdí za průměrných 8.2 litru. U dieselových motorizací je možné dostat se i na polovinu.

7. Simply Clever řešení

Poprvé je možné přidat na zadní stranu předních sedadel přídavné stolečky, což je velkou výhodou na delší cesty. Nový je i držák na PET lahve v předním sloupku a nové USB konektory pro pasažéry na zadních sedadlech.

8. Nová převodovka

Nově je možné koupit naftový motor 2,0 TDI s výkonem 110 kW, pohonem 4×4 a novou automatickou převodovkou nabízející 7 rychlostních stupňů. Kombinace sedmistupňové DSG převodovky, pohonu 4×4 a 2.0 TDI je v Octavii vůbec poprvé.

9. Asistenční systémy

V rámci modernizace rozšířila ŠKODA také nabídku elektronických asistenčních systémů. Pro zákazníky Octavie bude naprostou novinkou systém prediktivní ochrany chodců, který v rychlostech 10 až 60 km/h začne sám brzdit, pokud do jízdní dráhy vstoupí chodec. Dalšími novinkami pro Octavii jsou sledování mrtvých úhlů, upozornění při couvání do silnice a také asistent pro jízdu s přívěsem.

10. Full-LED světlomety

V základním provedení jsou sice světlomety stále halogenové, za příplatek ovšem ŠKODA nově nabízí Full-LED verze. Možná je i adaptivní funkce, nebo asistent dálkových světel. Adaptivní světlomety automaticky upravují tvar a velikost světelného kuželu podle rychlosti jízdy, profilu silnice a okolních světelných podmínek.

Foto: Tukas

Komerční sdělení

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.