Škoda představí příští rok Kodiaq GT

Podle prezentace budoucí nabídky Škody je plánován také Kodiaq v karosářské verzi SUV Coupé, který má nejblíže ke konceptu Vision E a nově se označuje jako Kodiaq GT. Nebude se ale jednat o žádný super sportovní model, jak může název naznačovat. Na druhou stranu sportovní nádech mít určitě bude, což by měla posílit například snížená silueta.

TIP: Už jste uvažovali o Kodiaqu? Nové auto je celkem drahé, ale také existuje možnost „půjčky“. Pořiďte si operativní leasing ŠKODA Kodiaq ve srovnávači Driveto – nejlepší nabídky leasingů na jednom místě.

Vůz je plánován primárně pro čínský trh, kde by se měl začít prodávat již v první polovině roku 2018. Premiéru má totiž naplánovanou na jarním pekingském autosalonu. Zároveň se vedou spekulace, zda bude tento model rovněž uveden na evropském, potažmo i českém trhu.

Podle ohlasů je o něj velký zájem, ale jedním z protiargumentů může být nedostatečná výrobní kapacita Škodovky, které se v poslední době nesmírně daří a které ostatní koncernové automobilky tak trochu závidí. Podle některých prohlášení je ale možné, že se alespoň v omezeném množství na evropském trhu nakonec objeví. Přeci jen, kde je velká poptávka, tam je těžké odolat a nenabídnou své produkty.

Koncept Vision E

Koncept Vision E

Foto: Škoda

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.