Škoda Kodiaq je pro rok 2017 již vyprodaná

Škoda odstartoval výrobu modelu Kodiaq před více jak rokem, konkrétně 18. října 2016. Od té doby sklízí vůz samou chválu, což potvrdil již při březnovém vyhlášení prestižní české ankety Auto roku 2017, kde se slušným náskokem zvítězil.

S popularitou ale přišly i výrobní problémy. Naštěstí nebyly technického rázu, ale spíše kapacitní. Jednoduše o Kodiaqa byl a stále je velký zájem a tak se začaly prodlužovat i čekací lhůty, mířící až k 9 měsícům. Se stejným problémem, ale mnohem větších rozměrů se potýka i automobilka Tesla.

Kapacitní problém přetrvává i do dnešního dne, zejména je problém u subdodavatelů jednotlivých dílů, aktuálně u dodavatelské firmy, které má na starosti zadní sedadla, jejichž výrobu nestíhá.

Podle statistik Svazu Dovozců Automobilů bylo během prvních devíti měsíců roku 2017 registrováno na českém trhu 3490 nových modelů Škoda Kodiaq. Podle informací je model do konce roku již vyprodán. Budeme si tak muset počkat minimálně dva měsíce. Cena vozu startuje na částce 693 900 Kč.

Foto: Škoda

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.