Škoda Kodiaq: 5 důvodů, proč ji budete chtít

Velké SUV s vysokým výkonem, manuálem a pohonem všech čtyř kol je pro mnoho řidičů ideálem. Pokud má navíc značku Škoda, stává se ihned jasnou volbou. V tomto článku se dozvíte pět hlavních důvodů, proč si právě Škodu Kodiaq pořídit do své garáže.

 

1. Je praktická a variabilní

Variabilita a praktičnost je první silnou stránkou Škody Kodiaq. K dispozici jsou zadní sedadla posuvná až o 18 centimetrů, vybavená sklopnými opěradly, která nabízí bohatý prostor pro cestující. Důmyslně řešené jsou i různé odkládací přihrádky, kterých je ve voze více než 30 a poskytují úložný prostor přesahující 30 l.

Tip: Zajímavým detailem je i plastová ochrana hrany dveří, která se objeví po jejich otevření a při zavírání se zase schová.

 

2. Je prošpikovaná asistenty

Škoda Kodiaq je plná různých “simply clever” řešení, které zlepšují její vlastnosti. Novinkou je například pomocník při couvání s přívěsem Tow Assist, který se postará o řízení při pomalém couvání. Další novinkou je systém Area View, který díky širokoúhlým objektivům kamer zobrazuje několik různých pohledů na okolí vozu. Mezi nimi je i virtuální pohled z ptačí perspektivy a 180° záběry z okolí přídě a zádě vozu, což ulehčuje řízení v nepřehledných situacích, případě v terénu.

Do města užitečná funkce City rozpozná pomocí radaru nebezpečné situace a je-li to potřeba, řidiče varuje, případně převezme kontrolu a vůz zcela zabrzdí. Funkce nouzové brzdy City je aktivní do rychlosti 34 km/h. Volitelně dodávaná Prediktivní ochrana chodců doplňuje Front Assist o zmírnění následků nebo zamezení střetu s chodci.

Tip: Podívejte se na nabídku Škoda Kodiaq u autorizovaného prodejce AutoOpat.

 

3. Je velmi prostorná

Vysokou užitnou hodnotu vozu zajišťuje obří zavazadlový prostor. V sedmimístné verzi zůstává za třetí řadou sedadel docela slušných 270 litrů. V pětimístné verzi pak Kodiaq potěší 720 litry, resp. 835 litry se sedadly v krajní pozici.

4. Je schopná v terénu

Světlá výška podvozku je 187 mm, přední nájezdový úhel je 22°, zadní dosahuje hodnoty 23,7° a přechodový 19,7°. Zájemci o časté terénní výlety mohou připlatit také za paket pro špatné cesty a režim off-road. Do lehčího terénu je tedy tento vůz ideální. Za zmínku stojí také pohon všech čtyř kol, který ze Škody Kodiaq dělá skutečného pomocníka do nepohody.

 

5. Má širokou nabídku motorů

Základní motorizaci představuje benzinový motor 1.4 TSI o výkonu 92 kW a točivém momentu 200 Nm. K dostání je s předním pohonem a 6 st. manuální převodovkou. Pro zájemce o výkonnější motorizace je zde verze  1.4 TSI (110 kW, 250 Nm) s vypínáním válců bude možné kombinovat i se 6st. DSG a pohonem 4×4.

Nabídka motorizací obsahuje celkem pět možností. Konkrétně dva diesely a tři benzinové motory. Zájemci o naftu dostanou motor 2.0 TDI o výkonu 110 kW (150 k) nebo 140 kW (190 k). Benzinová část nabídky obsahuje motory 1.4 TSI a 2.0 TSI.

Foto: Autoopat.cz

Komerční sdělení

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.