Nová Škoda Karoq byla představena

Ve švédském Stockholmu byla představena nová Škoda Karoq, která má být nástupcem aktuální Škody Yeti, která přišla na trh v roce 2009 a byla vůbec prvním menším SUV automobilky.

Jedná se o něco menšího bratříčka rovněž nového modelu Škoda Kodiaq. Není náhodou, že oba vozy se budou vyrábět v továrně v Kvasinách na Rychnovsku.

V porovnání je nový Karoq o 315 mm kratší než Kodiaq a bude se vyrábět pouze v pětimístné variantě. Rozměr kol si můžete zvolit od 16″ až po 19″ a rovněž si budete moci vybrat mezi pohonem na všechna kola či bez pohonu 4×4.

Hlavní osvětlení budou zajišťovat halogenové světlomety (H7) a za příplatek bude možné mít i Full LED, kterými disponuje právě Kodiaq. Technologičtí fanoušci se za příplatek můžou těšit i na digitální přístrojovku, takže už žádné přidělávání navigace na okno.

Vůz bude disponovat řadou asistenčních systémů, například adaptivní tempomat, rozjezd do kopce, Front Assist (nouzové brzdění ve městě), Emergency Assist (nouzové zastavení), Rear Traffic Alert (vyjíždění z parkovacích míst), Blind Spot Detect (mrtvý úhel), Lane Assist (udržování v jízdních pruzích).

Co se týče motorizace, tak v nabídce jsou dvě benzinové varianty: 1.0 TSI (85 kW), 1.5 TSI (110 kW) a tři naftové: 1.6 TDI (85 kW), 2.0 TDI (110 kW a 140 kW).

V plánu jsou i oblíbené deriváty Karoq Scout, Spo

rtline a luxusní varianta Laurin & Klement

Rozměry Karoqu:

  • délka: 4382 mm
  • šířka: 1841 mm
  • výška: 1605 mm
  • rozvor: 2630 mm
  • objem zavazadelníku: 512 / 1630 litrů

Výroba by měla odstartovat zhruba v červnu/červenci a na český trh by měl být vůz uveden již koncem září.

Foto: Škoda Auto

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.