Škoda Fabia III Kombi (2015) představena v Paříži

Letošní autosalon v Paříži byl z pohledu Škodovky jednoznačně ve znamení nové Fabie. První den bylo v sekci Škoda vystaveno hned 10 modelů tohoto vozu. Je to pochopitelné, když se jedná o velmi očekávanou novinku a navíc z pohledu čísel je Fabia druhý nejprodávanější model Škodovky.

Oficiálně se zde poprvé představila i verze kombi, která byla k vidění hned ve třech provedeních. Oproti hatchbacku, jehož fotky byly zveřejněny již srpnu, unikly první oficiální fotky kombíku až těsně před začátkem pařížského autosalonu. Hatchback na stánku Škoda pochopitelně dominoval, ale velký zájem byl i o verzi kombi.

Škoda Fabia III Kombi (2015)

Z dostupných informací již víme, že zavazadlový prostor nové Fabie kombi naroste o rovných 50 litrů oproti předchozí generaci. Celkem tedy bude objem zavazadlového prostoru 530 litrů a po sklopení zadních sedaček se můžeme dostat až na číslo 1395 litrů, což je ale zároveň oproti předchozí generaci o 90 litrů méně.

Nový kombík nabídne hned sedmnáct “Simply Clever“ prvků. Jedná se například o odpadkový koš, zimní škrabku ve víčku nádrže, úložnou schránku v kufru, držáky na láhve a spoustu dalších vychytávek.

Nejslabším motorem by měl být tříválec s objemem jednoho litru a výkonem 55 kW. Kompletní motorizace bude zveřejněna později.

V Česku můžeme očekávat začátek prodeje již v Lednu 2015. Cena hatchbacku startuje na částce 239 900 Kč, takže startovní cenu kombíku očekáváme na cca 265 000 Kč.

skoda-fabia-iii-kombi

skoda-fabia-iii-kombi-2015

Zdroj: Škoda Auto

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.