Škoda chystá několik novinek během 2 let

V posledních dnech informovala české média o plánech Škody na příští dva roky. Informace mají pocházet od důvěrného zdroje přímo z automobilky. Jedná se o informace hned k pěti modelům Škoda, avšak nejsou oficiálně potvrzené.

Automobilový magazín Auto.cz uvádí, že se již v červenci 2018 dočkáme faceliftu aktuálního modelu Fabie třetí generace. Tato omlazená verze by měla přijít například s užšími předními světlomety a zároveň tak i s diodovým svícením pro vyšší verze. Ostatně i další změny by měly být ve stylu zeštíhlování a zostření.

Polovina roku 2018 by měla být ve znamení Kodiaq RS. Zatímco sportovní varianty Kodiaq Coupé se možná vůbec na evropském trhu nedočkáme, můžeme se začít těšit na Kodiaq RS, který dostane agresivnější a výraznější vzhled. Například chromovaný výfuk nebo sportovní interiér díky jiným sedačkám, volantu a pedálům. Dostupný by měl být i ve luxusní variantě Laurin & Klement.

Začátek roku 2019 přinese facelift Škody Superb. Neměl by být tak zásadní jako o Octavie, ale rozdíl by měl být jasně čitelný. Přibudou nové linie v chromu, například ve spodní části nárazníku a v zádní části vozu. V případě Superbu je varianta Laurin & Klement samozřejmostí a tentokrát se bude lišit především předním prolisem navíc.

Konec Rapidu v polovině roku 2019? Je to možné, podle dosavadních informací dokonce velmi pravděpodobné. Aktuální kratší varianta Spaceback by mohla převzít název celého modelu a nově vystupovat jako Škoda Spaceback.

V roce 2019 by se ještě mohl představit crossover, který by byl menší variantou pro modely Karoq a Kodiaq. Vzniknout by měl na stejné platformě jako Spaceback.

Jsme tedy zvědaví, nakolik se tyto prognózy za dva roky vyplní.

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.