Nová Škoda Fabia III odkryla svůj interiér a funkce vozu

Třetí generace tohoto oblíbeného modelu je ohlášena již delší dobu. Nejdříve byla zveřejněna skica, poté byly postupně zveřejňovány detailních fotky jednotlivých částí vozu a následně také oficiální fotky celého vozu. A nyní přichází i oficiální fotka zpracování interiéru včetně popisu funkcí.

Začneme zeširoka, konkrétně panoramatickou střechou, kterou můžete v příplatkové verzi vyměnit za klasickou plechovou, což určitě zpříjemní a zpestří cestu především vašim spolucestujícím.

Některé prvky v interiéru jsou převzaty především z modelů Škoda Superb a Octavia, avšak jejich použití záleží na konkrétní výbavě. Příkladem je bezklíčový systém Kessy, které slouží pro pohodlné otevírání dveří a zároveň i startování. Dalším zajímavým prvkem je funkce Hill holder control, která vám dokáže pomoci při rozjezdu do kopce – automaticky zabrzdí auto na několik sekund, abyste při rozjezdu neměli problém s přešlápnutím brzy a spojky.

Fabie 3 bude mít již v základu systém start/stop. Samozřejmostí je i systém pro sledování tlaku v pneumatikách, který vám vždy zobrazí konkrétní pneumatiku, která potřebuje dohustit.

Rozhodně nejzajímavějším prvkem je systém MirrorLink, který již v překladu naznačuje „zrcadlení“. Jedná se o funkci, díky které si můžete připojit chytrý telefon, a jeho obraz se vám zobrazí přímo na palubním displeji. Tento systém bude podporovat chytré telefony s operačním systémem Android, Windows Phone a Symbian, bohužel ne systém iOS.

Centrální zamykání se stane běžnou součástí všech modelů, naopak ručního otevírání oken nás bude v základní verzi stále doprovázet.

nova-skoda-fabia-iii-interier

Více informací o nové Fabii 3 si můžete přečíst v našem podrobnějším článku o třetí generaci Fabie.

Zdroj: Škoda Auto

Okomentujte to

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.